Lajme

U la i vdekur në mes të rrugës, policia e Elbasanit kërkon ndihmë për identifikimin e viktimës me kapele dhe byzylyk

Dy ditë pasi u gjet i pajetë në aksin rrugor Elbasan-Peqin në fshatin Papër, policia e Elbasanit kërkon ndihmë për të identifikuar viktimën, i cili dyshohet se ka humbur jetën pasi është aksidentuar nga drejtuesi i një automjeti, ende i paidentifikuar, që është larguar nga vendngjarja.

Në momentin që është gjetur në rrugë, viktima e aksidentit, rreth 60 vjeç, me gjatësi 178 cm, ka patur të veshur një xhup të zi, atlete të bardha dhe një kapelë të zezë. Gjithashtu, në dorë ka patur të vendosur një byzylyk me material lëkure dhe me pjesë metalike, me mbishkrimin “LV”.

Për çdo informacion që mund të ndihmojë në identifikimin e këtij shtetasi, qytetarët mund të telefonojnë në numrin e telefonit 0694110219 ose të paraqiten në Komisariatin e Policisë Elbasan.

Ndërkohë, po vijon puna hetimore, nën drejtimin e Prokurorisë, për zbardhjen e rrethanave të aksidentit, identifikimin dhe kapjen e drejtuesit të automjetit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close