Lajme

U larguan nga lufta, familja ukrainase gjendet e pajetë nën rrënojat e shkaktuara nga tërmeti në Turqi

Nje familje ishin larguar nga Ukraina në prill 2022, duke u strehuar në Antioki, pas pushtimit rus më 24 shkurt.

Por siç bëhet me dije nga mediat e huaja, një familje nga Zaporizhizha e Ukrainës, janë në mesin e viktimave të gjetura nën rrënojat e pallateve të rrëzuara nga tërmeti që goditi Turqinë. Yulia Petrova , nëna 46-vjeçare dhe dy djemtë e saj, Zakhar 10-vjeç dhe Matviy pesë-vjeç si dhe babai Petrov Serhiy, mbeti në shtëpi. Trupat e tyre të pajetë do të varrosen në Ukrainë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close