Lajme

U nxor nga rezervuari me duart e lidhura, i riu nga Lushnja kishte shenja të shumta…

Detaje të rënda janë zbuluar një ditë pas gjetjes pajetë të të riut Fridman Xhaferraj në rezervuarin e Gjançit në fshatin Vithkuq. Xhaferraj është nxjerrë i pajetë dhe me duar të lidhura nga rezervuari.

25-vjeçari rezulton se është banor i një tjetër zone në Shqipëri. Ai është nga fshati Plug i Lushnjes.

Fridman Xhaferraj, 25 vjeç, njihet si një person me precedent penal ndërsa duhet të ishte në shtëpi, pasi gjykata i kishte caktuar masën e sigurisë “ar rest shtëpie”, pas akuzave për djegien e 3 makinave në një qendër tregtare në Lushnje.

Mësohet se trupi dhe koka e të riut kanë shenja të shumta. Nga ana tjetër, për të riun nuk ka një denoncim nga familja se ishte i humbur.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: