Lajme

U operua në të dy krahët/ Prej dy vitesh në regjimin “41 bizz”, zbulohet nga se vuan Emiljano Shullazi

Emiljano Shullazi iu nënshtrua pak ditë më parë një ndërhyrjeje kirurgjikale në dy krahët e tij, e kryer

Mësohet se i dënuari me 14 vite burgim për “Shtrëngim me anë të kanosjes për marrje pasurie”, vuan nga hernia diskale dhe e ka pasur të domosdoshme ndërhyrjen kirurgjike në dy krahët e tij.

Nuk dihet se si paraqitet tashmë gjendja e tij shëndetësore, por më 30 korrik Shullazit i mbaron afati kohor i qëndrimit në sistemin e izolimit të rreptë “41 biz”, ku ai është i mbyllur prej dy vitesh

Tashmë ai ndodhet në spitali ne burgut, dhe nuk dihet me saktësi nëse do t’i shtyhet periudha e qëndrimit në “41 Bizz”, por pak ditë më parë i forti i Rrugës së Kavajës, fitoi në Gjykatën e Lartë, të drejtën e rigjykimit në Gjykatën e Apelit, duke pretenduar se izolimi i tij në “41 bizz” ishte kryer në shkelje të hapur të normave dhe të drejtave të njeriut.

Shullazi përveç dënimin për vënie gjobash, tashmë është i përfshirë edhe në një hetim si pjesëmarrës në vrasjen më të bujshme të dekadës së parë të shekullit të ri në vendin tonë.

SPAK-u dhe një dëshmitar i penduar e kanë përfshirë emrin e tij në ekzekutimin mafioz të Vajdin Lamajt dhe të Klodian Saliut, ngjarje të ndodhura në harkun kohor të 48 orëve, njëra në Durrës e tjetra në Tiranë. Ai është i pandehur në këtë dosje dhe dëshmia e Luftar Reçit duket se do të jetë kyçe në procesin e bujshëm të vrasjes së biznesmenit të njohur Vajdin Lamaj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close