Lajme

U prezantua si “hoxhë” dhe do “t’i hiqte magjinë”, 37-vjeçari “kap” 11 vjeçaren

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gostivar, ku një 37-vjeçar dyshohet se ka përd hunuar një 11 vjeçare. Kishte qenë nëna e së miturës e cila kishtë thirrur 37-vjeçarin i cili shtirej si hoxhë për të “shëruar” vajzën nga magjia e zezë. Personi në fjalë kishte kërkuar që të qëndronte vetëm me vajzën në një dhomë dhe dyshohet se kryer marrëdhënie se ksuale me detyrim me të m iturën.

Ngjarja ka ndodhur në muajin Nëntor të këtij viti.  Sipas Prokurorisë së Gostivarit, kur nëna e ka thirrur për herë të tretë “hoxhën”, vajza i ka treguar nënës se çfarë ndodhi dhe më pas, rasti është denoncuar në polici, ndërkohë Proukuroria ka nisur një hetim për ngjarjen në fjalë.

“I dyshuari i parë, 37 vjeçar, banues në Koçan, në dy raste më 23 dhe 24 nëntor në një banesë në Gostivar, ka kryer akt s eksual ndaj një fëmije të lindur në vitin 2012. Nëna e fëmijës ka thirrur të dyshuarin, i cili është prezantuar si hoxhë, për ta “shëruar” fëmijën nga magjia e zezë.

I dyshuari ka kërkuar të lihet vetëm me fëmijën viktimë në dhomë dhe e ka detyruar atë në akte seksuale. Vi ktima, nga frika nuk ika treguar asgjë nënës së saj. Por kur nëna ka dashur ta thërrasë për të tretën herë të dyshuarin më 5 dhjetor, vajza e shqetësuar ka treguar se çfarë po ndodh me të, pas së cilës ngjarja është denoncuar në polici”, thuhet në njoftimin e sotëm të Prokurorisë Publike.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: