Lajme

U ra sipër shtylla e tensionit të lartë, kush janë dy elektriçistët që humbën jetën në Roskovec, detaje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Roskovec, ku dy elektriçistë kanë vdekur pasi ka rënë shtylla ku ata ishin duke punuar. Burime bëjnë me dije se dy elektriçistët që kanë humbur jetën janë Gjergji Duka dhe Bashkim Saliasi, ndërkohë që kushtet e sigurisë në punë janë vënë në pikëpyetje. Policia deklaron se janë duke vijuar h etimet për ngjarjen e rëndë, e cila ka ndodhur konkretisht në fshatin Jagodinë.

Njoftimi i policisë: Sot rreth orës 10:30, në fshatin Jagodinë, Roskovec, te nënstacioni elektrik, ka rënë një shtyllë elektrike e tensionit të lartë, dhe për pasojë janë dëmtuar dy punonjës të elektrikut (OST) të cilët ishin duke punuar. Si pasojë e d ëmtimeve të mara, kanë ndërruar jetë të dy punonjësit, shtetasit Gj. D., 50 vjeç, banues në Kuçovë dhe B. S., 64 vjeç, banues në Mallakastër. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: