Lajme

U shpall e vdekur nga Covid, gruaja spanjolle kthehet në shtëpi pas nëntë ditësh

Një 85-vjeçare, familja e së cilës besonte që ajo ka v dekur nga koronavirusi i ka befasuar ata duke u rikthyer në shtëpi, nëntë ditë pasi ishte v arrosur. Sipas Reuters, pas përzierjes së emrave, familja e Rogelia Blanco u informua se ajo ka vdekur nga Covid-19 më 13 janar dhe v arrimi i saj ishte ditën tjetër.

Mirëpo, ajo u kthye mirë në shtëpinë e kujdesit në Xove, në Spanjën veriore, ku jetonte edhe burri i saj Ramon Blanco. Sipas fondacionit San Rosendo, gabimi ndodhi kur Blanco dhe banorët e tjerë që rezultuan pozitivë për Covid-19 u transferuan në një shtëpi tjetër të kujdesit më 29 dhjetor për trajtim të specializuar.l.k/abcnews.al

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close