Lajme

U shpall Presidenti i Çamërisë, Mehmeti: SPAK të hetojë Shpëtim Idrizin

Tasim Emin Mehmeti, presidenti i vetëshpallur i Çamërisë teksa deklaroi se republika e tyre është presidenvciale tha se ajo ka dhe 9 këshilltarë.

Ai foli dhe për Shpëtim Idirizin për të cilin tha se i ka bërë vetëm dëme Çamërisë, ndërsa shtoi se SPAK dhe prokuroria duhet dhe të nisë një hetim Idrizin.

Festim Lato, presidenti i atëhershëm u vra në 20 korrik 2019, mbas 15 ditësh që e varrosëm, filluan këta që punonin me ata duhet të zgjidhnin presidentin tjetër. Por, presidenti duhet të ishte patjetër çam. Ne ishim 50 përfaqësues. Ne kishim dy kandidatura pasi nuk u morëm vesh me Ali Aliun. Ne menduam të bënim Pëllumb Selimin, që është çam, por ky nuk erdhi nga Italia.

Republika është presidenciale, ka 9 këshilltarët. Ne jemi ende duke e formuar. Asnjëri nuk paguhet. Jemi ende duke u organizuar. Problemi është se te Shpëtim Idrizi, këta e shitën në Çamërinë. Shpëtim Idrizi ka mbledhur fonde, ne jemi të vërtetë po nuk bashkëpunuam me mua ta harrojnë Çamërinë këta. Unë do i mbledh këta për ta s’postuar shpëtim Idrizin.

I them dhe SPAK ta thërrasë Idrizin për ta pyetur cila ishte marrëdhënia e tij me Laton. Ta hetojë prokuroria. Unë skam fakte por dyshoj se Lato mund të jetë ekzekutuar edhe nga brenda.TPZ

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: