KultureLajme

U zhvillua eventi: SHIJA E ARTIT në Vlorë, me pjesmarrjen e artisteve te rinj

Dje në datën 18 Prill, ora 10.00, u zhvillua eventi : SHIJA E ARTIT. Nje ekspozite pikture extemporane e ideuar nga mjeshtri Roland Runaj dhe mbeshtetur nga Kolona Bistro&Grill me pjesmarrjen e artisteve te rinj.

Qellimi i ketij eventi ishte promovimi i artit, promovimi i piktoreve te rinj, frymezimi nga ushqimi , rruga, ndertesat dhe realizimi i pikturave. Eventi pati shume interes nga piktoret e rinj te cilet zgjodhen te shprehnin artin ne forma te ndryshme dhe realizuan piktura te cilat te magjepsin. Morren pjese me shume se 30 piktore te rinj teper te talentuar te cilet punuan per gati 4 ore me penelat e tyre ne duar duke shprehur ne forma te ndryshme artin dhe shijen e ushqimeve. Faleminderit piktoreve te rinj te #Alfaartgallery

Roland Runaj per punen teper serioze dhe per kete dite fantastike qe na dhuruat. Faleminderit #studiobleta

Julian Bleta  Julian Runa per fotot dhe promovimin Kolona Vlore #tidvlora #qendrahistorikevlore #art #painting #kolonavlore #Food #music #fantasy #fanart #StreetArt #newartist

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: