Lajme

U zunë keq, i biri vetëm 15 vjeç i merr jetën nënës në mënyrë ç’njerëzore

Marrëdhëniet e tensionuara mes nënës dhe të birit duket se kanë qenë arsyeja e një ngjarje fatale në familje në Catania të Italisë, ndërsa prej kohësh mes tyre kishtë zënka të shumta.

Policia ndaloi për humbjen e jetës së 32-vjeçares Valentina Giunta, djalin e saj 15-vjeçar, i cili i ka shkaktuar humbjen e jetës të së ëmës në shtëpinë e saj në Castello Ursino, prej disa plagëve me mjet prerës.

Sipas asaj që mësohet, marrëdhënia mes nënë dhe djalit kishte kohë që ishte e tensionuar dhe ngjarja është kryer në kulmin e një mosmarrëveshjeje mes tyre.

Trupi i Valentina Giunta u gjet nga policia në orët e vona të mbrëmjes dy ditë më parë. Punonjësit e policisë kishin ndërhyrë pas denoncimit të një familjari të viktimës.

Karabinierët u fokusuan menjëherë në një ‘pistë’ të brendshme brenda familjes dhe kryen hetime për partnerin e viktimës, i cili vitet e fundit ishte denoncuar për keqtrajtim nga gruaja, e cila më pas u tërhoq nga ankesa.

Mirëpo, burri është ndaluar nga policia për një tjetër ngjarje të ndodhur më parë në Sicili dhe s’ka lidhje me këtë që ndodhi tani.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close