Lajme

“Udhëtim mes flakësh”, pamje të frikshme nga zjarret në rrugët e Siçilisë

Italia jugore është në flakë, zjarret masive u afrohen rrugëve në Siçili.

Në një video që është publikuar në media shihet sesi zjarri është tashmë afër rrugës dhe rrezikon gjithçka. Përmes një video të regjistruar gjatë një udhëtimi me makinë shihet sesi flakët po përpijnë çdo gjë.

Nga pamjet shikohet situate e përkeqësuar në Siçili ku zjarret po përhapen me shpejtësi të madhe për shkak të temperaturave të larta.

Ndërkohë në Itali pritet që qeveria të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme në 5 rajone për shkak të stuhisë dhe të zjarreve ku deri më tani kanë humbur jetën të paktën 5 persona.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close