Lajme

Uji i nxirë dhe bagëti të ngordhura, pamje nga lumi Osum (Video)

Këto pamje të frikshme vijnë nga lumi Osum, në Berat. Siç shihet lumi është mjaft i ndotur, raporton abcnews.al. Sikur të mos mjaftonte ndotja në anë të tij ka edhe bagëti të ngordhura. Por çfarë e shkakton këtë?

Mësohet se ndotja vjen si pasojë e derdhjeve ne lumë të bërsive nga fabrikat e vajit. Por një fenomen tjetër i ndotjes është dhe derdhja e ujërave të zeza në lumin Osum. Kjo përbën rrezik epidemie për kalimtarët dhe banorët e zonës, ndërkohë që nuk është marrë asnjë masë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: