Lajme

Ukrainasi i paarmatosur iu del para tankeve ruse, nuk i lejon të futen në Ukrainë

Ushtria ruse po përdor Bjellorusinë për ta patur më të lehtë hyrjen në territorin ukrainas. Që prej mëngjesit të ditës së sotme mijëra tanke ruse janë parë duke kaluar kufirin mes Bjellorusisë dhe Ukrainës. Në rrjetet sociale, gazetarët kanë publikuar pajmet kur një ukrainas i paarmatosur përpiqet të ndalojë kamionët ushtarakë rusë duke bllokuar autostradën me trupin e tij. Ai përpiqet të ndalojë avancimin e rusëve në territorin e tyre.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close