Lajme

Ukrainë/ Rama takon ish-kampionin e botës në boks, kryebashkiakun e Kievit

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjatë vizitës së tij në Kiev, ku është takuar me presidentin ukrainas Volodymir Zelensky, dhe kryeministrin e Ukrainës, ka zhvilluar gjithashtu dhe  një takim me kryebashkiakun e Kievit, Vitali Klitchko.

Kujtojmë që Vitali Klitchko para se të vishte ko0stumin e politikës ka qenë boksier, ku për disa vite ka mbajtur titullin kampion bote.

Siç shihet edhe në foto kreu i qeverisë shqiptare ka pozuar me Klitchkon nga zyra e këtij të fundit. Kujtojmë që kryeministri Edi Rama në këtë vizitë të tij ka shkuar bashkë me homologun e Malit të Zi, Dritan Abazoviç, si dhe shoqërohet edhe nga Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close