Lajme

Ulen ndjeshëm temperaturat: Parashikimi i motit për ditën e sotme

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranesira te here pas hereshme dominojne motin ne vendin tone ku ne skajin verior dhe juglindor vranesirat jane me te shpeshta duke sjelle dhe reshje te pakta debore. Por mesdita dhe pasditja sjellin mbizoterim te motit te kthjellet ne te gjithe vendin. Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por rriten lehte ne mesditë  duke luhatur vlerat ditore nga  -17°C  deri në 5°C. Era do fryjë mesatare me shpejtësi  55km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close