fbpx
Lajme

Ulen ndjeshëm temperaturat, sot kthjellime dhe vranësira kalimtare

Ditën e diel do të jetë me kthjellime si dhe alternime vranësirash kalimtare nga orët e mesditës deri ato të pasdites. Në momentin e zhvillimit të vranësirave reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në zonën e veriperëndimit dhe atë të jugut. Lokalisht në këto zona reshjet me intensitet deri mesatar në formën e shtrëngatave afatshkurtër. Era do të fryjë me drejtim kryesor nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 2-15m/s. Hera herës era me shpejtësi intensive deri në 20-25m/s përgjatë vijës bregdetare, zonat e ulta pranë tyre dhe zonat luginore të vendit. Kjo situatë do të shoqërohet me forcim të dallgëzimit në dete të forcës 4 deri 6 ballë me lartësi vale 2.5 deri 4.0 metër.

Temperaturat parashikohen: QYTETET  Temperaturat në °C Shkodër 13/25 Diell shi Kukës 10/21 Diell re Lezhë 14/25 Diell shi Dibër 8/18 Diell re Durrës 14/25 Diell re Tiranë 14/25 Diell shi Elbasan 12/25 Diell shi Berat 11/26 Diell re Vlorë 13/25 Diell shi Korçë 8/20 Diell re   Gjirokastër 10/26 Diell shi Sarandë 12/25 Diell shi

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button