Lajme

Ulen temperaturat, meteorologët parashikojnë se kur do të kemi rënie drastike

Sipas parashikimit të Meteoalb, ditët vijuese mbeten në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme kontinentale duke diktuar mot të kthjellët, por të ftohte në të gjithë vendin.

Edhe fundjava parashikohet e kthjellët dhe e ftohtë, ndërsa dita e diel sjell reshje të dobëta shiu si edhe dëbore në zonat malore.

Temperaturat e ajrit sërish do të pësojnë rënie në orët e mëngjesit dhe të mesditës duke bërë që minimumi të ulet deri në -6 grade °C ne zonat malore dhe maksimalja të arrijë deri në 18 °C në zonat e ulëta dhe bregdetare.

Sipas Meteoalb, ditët më të ftohta të javës janë e premtja dhe e shtuna.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close