Lajme

Ulje e ndjeshme e temperaturave dhe reshje shiu, parashikimi i motit për sot

Dita e sotme, do të jetë në pjesën më të madhe me vranësira të shpeshta dhe prezencë të lartë të lagështirës në ajër.

Parashikohet që vranësirat të pësojnë zhvillime të përkohshme kryesisht gjatë orëve të mesditës dhe pasdites, duke sjellë në vendin tonë rreshje shiu. Por do të ketë zona të izoluara në gjysmën Lindore të territorit, ku do të ketë rrebeshe të përkohëshme

Temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes dhe në mesditë duke u luhatur nga 3°C deri në 22°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close