Lajme

Unaza e re/ Banorët-Ramës: makinerive do u vëmë flakën

Protesta e banorëve të Astirit ka hyrë në ditën e saj të 36. Në mbështetje të tyre është edhe kreu i PD-së Lulzim Basha dhe deputetët e opozitës.

‘Projekt hajdutësh-qeveri hajdutësh’.
Thirrjet e banorëve janë drejtuar kundër kryeministrit Edi Rama dhe kërkojnë largimin e tij.
Banorët gjithashtu u kanë bërë thirrje firmave të ndërtimit se do tu përgjigjen nëse afrohen.
‘Po afruat makineritë, do t’i djegim me benzinë. Shtëpitë do t’i mbrojmë me gjak’, kanë thënë ata.

Protestuesit e Unazës së re kanë dhënë mbështetjen e tyre edhe për studentët.
‘Studentët janë shpirti ynë. Rama do të ngelë në klase në qershor. Nuk do të marrë votat tona’, janë disa prej thirrjeve të banorëve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close