Lajme

‘Unaza e Re’/ Rama: Përgëzime familjeve që po ndahen nga lukunia e SHQUP

Nëpërmjet ‘Twitter’-it, Edi Rama përgëzoi familjet që preken nga projekti i Unazës së Re dhe që po largohen nga shtëpitë e tyre, duke përfituar sipas ligjit për banesat sociale ose me bonus qiraje.

Rama shkruan se këto familje po ndahen nga lukunia e SHQUP-it (PD-së).

Sipas kryeministrit, hesapet e Lulzim Bashës s’kanë lidhje me interesat e qytetarëve.

Megjithatë, banorët e Astirit reaguan më parë se përkundër video-s së shpërndarë nga Erion Veliaj mbrëmjen e djeshme, se dy banesa u shembën duke i hapur rrugë projektit, asnjë banesë nuk është shembur dhe asnjë nuk do të preket.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close