Lajme

Partia Drejtësi integrim dhe Unitet Dega Vlorë organizoj një takim me KPR

Sot në qytetin e Vlorës aty ku Çamëria i ka rrënjët e thella PDIU Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet dega Vlorë zhvilloi një takim me KPR Klubin e Patriotëve të rinj ku i pranishëm ishte kandidati për deputet i PDIU-së në qarkun Vlorë Z Gëzim Ademaj me temën Votën time të parë ta jap ty Çamëri Kryetari i degës PDIU Vlorë Besmir Brahimi së pari falenderoi të rinjtë për pjesëmarrjen aktive në këtë takim dhe veçanërisht ata të rinj që iu bashkuan dhe u antarësuan sot në PDIU.Së dyti ai bëri 1 panoramë të situatës aktuale politike në qytetin e Vlorës.

Më pas shprehu se rinia është energjia,motori dhe karburanti i fushatës dhe beson se të rinjtë janë forca dhe e ardhmja në PDIU. Puen Bajrami koordinatorii KPR u shpreh se ndihej shumë krenar që ishte rritur që i vogël me frymën e patriotizmit si vallëtar i ansamblit çam dhe në vazhdim koreograf dhe koordinator i ansamblit.Pueni pohoi se aftësitë e tij do ti vendosi në shërbim të cështjes çame dhe amanetit të të parëve të tij.

Z Ademaj në fjalën e tij theksoi se do të jetë zëri i çamëve dhe i cështjes çame në parlamentin e Shqipërisë.Ai u kërkoi të rinjve mbështetje masive dhe u premtoi se do të jetë mbështetësi i tyre i pakursyer duke shprehur se jeta e tij do të vazhdonte në qytetin e Vlorës që të ishte sa më pranë elektoratit.

Arjol Shero ish kandidati për deputet dalë nga rradhët e KPRu shpreh se pavarësisht vështirësive dhe kushteve në të cilat u garua të gjithë kishim bërë një fushatë dinjitoze dhe emocionale pavarësisht rezultatit.Ai u kërkoi të të rinjve të vazhdojnë të vendosur përpara me frymën e kërkuar në nder të të parëve tanë.

Në fund të rinjtë ndanë opinione dhe u shprehën pse iu bashkuan PDIU-së. Unë do të votoj për PDIU së pari sepse kam gjak çam dhe së dyti sepse vota ime e parë duhet ti shkoj familjes shtëpisë tonë PDIU u shpreh një i ri.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: