Lajme

Unioni i Gazetareve Shqiptar dega Vlorë i shpreh ngushëllimet familjes Leli për humbjen e tyre

Unioni i Gazetareve Shqiptar dega Vlorë, i shpreh ngushëllime të sinqerta familjes Leli për ndarjen e parakohëshme nga jeta të drejtuesit të televizionit One Tv, Eduart Leli. Media e qytetit te Vlorës nuk humbi vetëm një prej drejtuesve me pasionant dhe të përkushtuar por humbi një vizionar i cili e transformoi një prej televizioneve private të para ne Shqipëri ,Tv Amantia ,duke e kthyer në nje prej më të ndjekurve, One Tv. Ai ishte mik jo vetëm i gazetarëve që punonin në televizionin e tij por i cdo gazetari.
I paharruar kujtimi i tij .
Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ,Dega Vlorë.
Kryetari Enrik Mehmeti

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close