Lajme

Uragani Ida godet Nju Jorkun, shënohen 29 viktima

Të paktën 29 persona humbën jetën teksa uragani Ida goditi verilindjen e SHBA me tornado dhe shira rekord që e lanë zonën të përmbytur dhe nën gjendje të jashtëzakonshme.

Videot në mediat sociale treguan makina të zhytura në autostrada dhe uji që hynte në stacionet e metrosë. 4 gra, 3 burra si dhe një djalë 2-vjeçar vdiqën në 5 incidente të ndara përmbytjesh në qytet në Nju Jork, tha policia.

BBC raporton se shumica e personave që humbën jetën si pasojë e përmbytjeve, mbetën të bllokuar në bodrumet e shtëpive të tyre.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: