Lajme

Urdhëroi dhe financoi ekzekutimin e biznesmenit Ardian Nikulaj, ja foto e Edmond Haxhisë

Edmond Haxhia ka porositur vrasjen e biznesmenit Ardian Nikulaj. Haxhia i cili është djali i dajës së Elton Lekstakajt, ishte kthyer në Shqipëri nga Angli prej disa muajsh.

Ndërsa ekzekutori i ngjarjes, një killer portugez me pagese, mësohet se ka humbur gjurmët në fshatin Gjadër pranë fshatit ku banonte familja Haxhia që dyshohet se e ka strehuar dhe e ka ndihmuar.

Ngjarja ka ndodhur për movite gjakmarrje. Vrasësi portugez ka bashkëpunuar edhe me 5 persona të tjerë të huaj. Njëri prej tyre ka shtetësi shqiptaro-britanike.

Historia e përplasjeve mes fiseve Nikulaj dhe Lekstakaj në Lezhë e ka zanafillën në vitin 1996, ku konflikti nisi në një karburant në dalje të qytetit të Lezhës për 10 mijë lekë të vjetra

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close