Lajme

‘Ushtar i Dakos’/ Ja si e denonconte Basha ‘Rrumin’ 1 vit më parë (Video)

Një ditë më parë, pranë “Mbikalimit të Shkozetit”, prokurorit Arjan Ndoj dhe dy persona të tjerë që ishin me të në makinë, do të binin pre e një prite mafioze, që i la të tre të plagosur. Por, mes tyre është edhe Landi Muharremi, i njohur ndryshe si “i forti i Sukthit” dhe një individ me disa emra dhe jo i panjohur për organet ligjzbatuese në vend.

Pikërisht ky person do të ishte edhe një prej njerëzve të afërt me ish kryebashkiakun e Durrësit Vangjush Dako gjatë një takimi që kreu i PD Lulzim Basha do të zhvillonte me banorët e Manëzës rreth një vit më parë, 28 tetor 2018. Gjatë fjalës së tij, lideri i Opozitës do të shprehej se, “Rrumi” është njeriu që ka ushtruar presion dhe frikë në zonen e Sukthit me Vangjush Dakon për votat e Edi Ramës.

“Kur vjen në pushtet me kërcënimet e Rrumit. Rrumi e ka ky që bënte kërdinë këtu për zgjedhje? Ushtar i ‘Xhuxhit’. Pra kur vjen në pushtet mbi zullumet e Rrumit dhe Vangjush Dakos mendjen e ke të punosh për Rrumin dhe për Dakon”, do të shprehej ndër të tjera Basha.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: