Lajme

Ushtarët amerikanë, mbushin plot dhurata fëmijët në shkollën në Kamëz

Ushtarët e divizionit 53 të Gardës Kombëtare të Floridës, të cilët ndodhen në vendi tonë në kuadër të stërvitjes “DfendenderEurope21” kanë bërë sot një gjest të bukur duke u dhuruar mjete shkollore, nxënësve të shkollës “Halit Coka” në Kamëz.

Mësohet se e gjitha ka qenë e organizuar nga vetë ushtarët të cilët kanë mbledhur mijëra euro dhe kanë blerë me to çanta me pajisje shkollore , si dhe topa futbolli , basketbolli , volejbolli dhe tableta për nxënësit me aftësi ndryshe. Lidhur me këtë gjest mbresëlënës ka reaguar edhe vetë shkolla në Kamëz.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: