Lajme

V.de.s 13-vjeçari në Domje, Blerina Bombaj: U dërgua në spital nga kalimtarë, prindërit e dinin në shkollë

Blerina Bombaj ka treguar detaje nga një aks.identi i rëndë që ndodhi dje në fshatin Domje të Tiranës, ku sipas policisë humbi jetën një çiklist 16-vjeçar.

Sipas dietologes në njoftimin e policisë thuhej se vik.tima ishte 16-vjeç, por ajo tregon se  e njeh familjen e të miturit dhe se v.iktima ishte vetëm 13-vjeç.

Bombaj shkruan më tej se familja e dinte djalin në shkollë, dhe e ka mësuar ngjarjen tragjike disa orë pasi ajo kishte ndodhur. Ajo u bën apel të gjithë që mos u japin fëmijëve biçikleta  

“Djali ka nderruar jete ne moment, dje rreth ores 10.30. Eshte derguar ne spital nga kalimtare, pasi makina eshte larguar, dhe prinderit e kane marre vesh ne mbasdite vone, duke menduar se femija ishte ne shkolle. Jam thellesisht e trishtuar, nuk gjej fjale ngushellimi! Por dua tju bej thirrje prinderve, mos ju jepni bicikleta femijeve ne kete vend te papergjegjshmish!”, shkruan dietologia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close