fbpx
Lajme

V rau me ar më prindërit dhe dy vëllezërit, zbulohet kush është ish-zyrtarja e policisë dhe arsyet që e çuan të kryejë kr imin

Një ngjarje e rëndë ndodhi sot në lagjen ‘Bojanina’ të Gjilanit, ku një zyrtare e policisë ka v rarë katër anëtarë të familjes së saj, dhe më pas edhe veten.

Policja që sipas Prokurorisë Themelore në Gjilan, dyshohet se v rau katër anëtarë të familjes përfshirë prindërit dhe dy vëllezër, ishte Valdete Bllaca.

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se V. Bllaca ishte pezulluar nga detyra si police që kishte mbajtur më herët për shkak të disa problemeve psiqike.

Ajo kishte marrë detyrë të re pas pezullimit si staf civi dhe ishte kthyer në punë në një pozitë të re, si pjesë e stafit civil.

Duke e ditur se stafi civil nuk ka të drejt të posedimit të ar mës, e dyshuara nuk dihet ende se ku e ka marrë a rmën me të cilën ka kryer k rimin.

Ka qenë policia e Kosovës ajo që ka dhënë njoftimin zyrtar për ngjarjen, ku autorja V.B ka v rarë dy prindërit e saj, dy vëllezërit dhe më pas veten.

Njoftimi i policisë së Kosovës:

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti për Kr ime të Rënda, ju njofton se sot rreth orës 13h, nga një zyrtare policore janë vr arë 4 persona – anëtarë të familjes së saj dhe në fund e njëjta ka kryer vetëvr asje.

Sipas informatave të para, dyshohet se në lagjen ‘’Bujanina’’, në Gjilan, e ndjera V.B., zyrtare policore, në kuadër të Stacionit Policor në Gjilan, me ar më zja rri ka privuar nga jeta dy prindërit dhe dy vëllezërit e saj, ndërsa, pastaj ka kryer vetëvr asje.

Në vendin e ngjarjes menjëherë kanë dalë policia, prokurori i rastit dhe ekipa mjekësore, të cilët edhe kanë konstatuar vde kjen e tyre, ndërsa me urdhër të prokurorit trupat e të njëjtëve do të dërgohen për obduksion, në Institutin e Mjekësisë Ligjore, në Prishtinë. Rasti është duke u hetuar, ndërsa për detajet e tjera do të informoheni me kohë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button