Lajme

Vajza doli në shesh, shkrimtarja tregon emocionet kur pa foton: U mallëngjeva, më në fund në Shqipëri

Florinda Sulillari vendosi të dalë ‘n udo’ me pankartë në dorë në sheshin “Skënderbej”, 2 ditë më parë, për të dhënë mesazhin e saj kundër a buzimeve s eksuale.

Shkrimtarja, Rita Petro, e ftuar në emisionin “Open”, shprehet se veprimi i 22-vjeçares e emocionoi.

“Më në fund dhe në Shqipëri mund të protestohet n udo, si në botë!Vajza ka dashur të tregojë që ka një qëllim. Ajo zgjoi kureshtjen dhe tregoi se nuk është trupi i femrës turp! U emocionova, u mallëngjeva, sa mirë që dikush guxoi”, shprehet Petro. Sipas Florindës, “ne, gratë, jemi fajtore pse djemtë p ërd hunojnë, sepse nuk i kemi edukuar si duhet”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: