fbpx
Covid-19Lajme

Vaksina Covax, Manastirliu: Në shkurt vijnë dozat e para, ja sa kemi paguar

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu nga qendra shëndetësore “Qytet Studenti” ka njoftuar që dozat e tjetra të vaksinës anticovid do të vijnë në shkurt.

Manastirliu ka bërë me dije që me Covax është bërë një pagesë prej 4 milion dollarë, ndërkohë që sipas saj vaksinimi do të vazhdojë. “Vaksinimi do të vazhdojë pasi ne jemi duke siguruar vijimin e furnizimit të dozave nëpërmjet kontratës direkte me Pfizer, nëpërmjet marrëveshjes dhe kontratës me instrumentin e Covaxit. Kemi paguar gjithashtu 4 milionë dollarë dhe pritet gjithashtu që furnizimet e para të vijnë në shkurt”, ka thënë Manastirliu

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close