Lajme

Varkën me vela e zë stuhia në mes të liqenit të Ohrit, shpëtohen nga mbytja 5 persona

Mbrëmjen e djeshme autoritetet maqedonase kanë shpëtuar 5 persona të cilët rrezikuan jetën në liqenin e Ohrit.

Mësohet se drejtuesi i varkës humbi kontrollin dhe po rrezikohej të mbytej për shkak të stuhisë që kishte përfshirë liqenin.

Ngjarja u regjistrua rreth orës 19:00 moment në të cilin u njoftuan për rastin autoritetet maqedonase të cilët u kanë ardhur në ndihmë.

5 personat të cilët ndodheshin në varkën me vela janë shpëtuar dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close