Lajme

Vatër e re zjarri në Gjirokastër, merr flakë fusha e fshatit Shtëpëz (Foto)

Një vatër e re zjarri është aktivizuar në Gjirokastër. Flakët kanë përfshirë fushën e fshatit Shtëpëz.

Me të marrë sinjalizimin, zjarrfikëset ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për fikjen e flakëve. Kujtojmë se në fillim të muajisht gusht një çift bashkëshortësh ndërruan jetë prej zjarreve në fshatin “Asim Zeneli” të Gjirokastrës.

Andrea Haxhiaj vdiq në datën 3 gusht pasi flakët i përfshinë shtëpinë, ndërsa 8 ditë më pas ndërroi jetë dhe gruaja e tij, Tatiana Haxhiaj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: