Lajme

Vazhdon pastrimi në Pyllin e Sodës \Foto

Ndërhyrja që ka nisur prej muajsh në Pyllin e Sodës vijon të përmirësohet edhe falë mbështetjes së Bashkisë Milano dhe asistencës teknike të ARPA, Universitetit të Milanos dhe Shoqatës Celim.

Ky është vetëm fillimi i projektit për zgjidhjen e një prej problemeve kryesore të mushkërive të Vlorës, pastrimit të pyllit nga ndotjet, pa e dëmtuar, dhe menaxhimin e mbeturinave për rehabilitimin tërësor të tij. Vijimi me bashkëpunime të tjera është rruga për të arritur qëllimin. Postim i kryebashkiakut Dritan Leli

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: