Lajme

Vdèkja trágjike e shqiptarit ne diten e ditëlindjes, bashkëmoshatari tregon takimin e fundit

Vdèkje trágjike ajo e shqiptarit 46 vjecar ne Itali, qe humbi jeten ne nje aksident te renda, teksa ishte duke shkuar ne pune, pikerisht ne ditet qe duhet te festonte ditelindjen. Ai la pas gruan dhe dy femije qe tashme do te rriten pa baba. Mediat italiane zbardhin te tjera detaje nga ngjarja, nderkohe qe bashkemoshatare dhe te njohur flasin per te si per nje njeri shume te respektuar ne zone, punetor dhe njeri i mire. keci“Në Rosolina përshkruhej nga të gjithë si një person i zoti, punëtor dhe që gjithmonë donte të bënte mirë. duhej të ishte ditë feste, por u kthye në tragjedi”, shkruajnë mediat italiane.

Nje nga bashkemoshataret e tij tregon: “E njihja. E pashë disa ditë më parë dhe e njoha pasi kishte vënë maskë. E përshëndeta, por ishte me nxitim sepse duhej të largohej”, ka treguar një bashkëmoshatar. “Nuk mund ta humbësh jetën kështu, në një aksident kur po shkon për të punuar, aq më tepër në ditën e ditëlindjes. Është çmenduri. Nuk mund ta mendoj dhimbjen që kanë familjarët e tij kur kanë mësuar lajmin. Shpresoj të prehet në paqe”, ka thene nje tjeter banore e zones.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: