Lajme

Vdes në burgun e Peqinit i dënuari me burgim të përjetshëm

Edmond Batra alias (Edi) Mond Batra mësohet se humbur jetën në burgun e Peqinit. Ai vuante dënimin me burgim të përjetshëm për një vrasje të dyfishtë të ndodhur në 2014 në Shkodër.

Në atë kohë, Batra vrau me armë zjarri kambistin Lulash Kroni dhe muzikantin Marian Trepçi, gjatë një tentative grabitjeje.

Raportohet se Batra ndodhej në ajrim kur nuk është ndjerë mirë. Dyshimet paraprake janë se ai ka ndërruar jetë si pasojë e një infarkti.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close