Lajme

Vdiq mes flakëve natën e ndërrimit të viteve në Itali/ Trupi i Ledjanit do të prehet në Shqipëri

Trupi i Ledjan Imerajt, 17-vjeçarit i cili ndërroi jetë pas një zjarri që përfshiu një qendër strehimi për të miturit në Itali, do të prehet në vendin tonë.

Natën e 31 dhjetorit të vitit të kaluar, i riu 17-vjeçar humbi jetën si pasojë e zjarrit që ra në strukturën e të miturve të huaj të pashoqëruar, që ndodhej në Santa Caterina di Pasian di Prato.  Prokuroria e Udines ka dhënë lejen për varrimin dhe largimin e trupit të djalit, ndërsa autopsia e trupit të 17-vjeçarit është kryer javën e kaluar.

Autoritet italiane do ta hetojnë si vrasje nga pakujdesia, vdekjen e 17 vjeçarit shqiptar, Ledjan Imeraj. I mituri shqiptar ndërroi jetë në 31 dhjetor të vitit 2022 pas zjarrit që përfshiu qendrën komunitare ku ky i fundit po qëndronte. Imeraj humbi jetën nga zjarri ndërsa shoku i tij i dhomës, një 16 vjeçar ganez pësoi djegie të rënda. Në ambientet e qendrës komunitare për të miturit, i riu shqiptar po qëndronte prej muajit shtator të këtij viti.

Gjatë ndërhyrjes ekipet e shpëtimit arritën të shpëtonin e të nxirrnin 11 persona, 2 prej të cilëve mbetën të lënduar, por për 17-vjeçarin shqiptar ishte shumë vonë, ndërsa trupi i pa jetë i tij u gjet në dhomën e gjumit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close