Lajme

Veliera me flamur ukrainas jep alarmin SOS, lokalizohet afër grykëderdhjes së Semanit

Një velierë me emrin ‘Monreve’ me flamur ukrainas ka dhënë alarmin SOS pasi kishte pësuar një avari në motorra dhe po rrezikohej jeta e personave në bord.

Mjeti ndodhej në afërsi të grykëderdhjes së Semanit.

Falë ndërhyrjes në kohë te efektivit të anijes P-112 mjeti arriti të shpëtohet dhe vijojë rimorkimin drejt portit të Vlorës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close