Lajme

Velipoja ‘kthehet’ në Venecia pas pak orësh reshje

Reshjet e dendura të cilat kanë filluar që nga mbrëmja e kaluar dhe kanë zgjatur dhe gjatë ditës së sotme kanë sjellur probleme në bregdetin e Velipojës.

Siç shikohet dhe nga pamjet uji ka vërshuar në hotele dhe bizneset të cilët ndodhen pranë bregdetit. Niveli i ujit në biznese dhe hotelet në Velipojë është rreth 30 cm.
Për shkak të shirave të shumtë janë përmbytur katet e para në Velipojë.

Situata është tejet shqetësuese pasi ka dëmtime të pajisjeve dhe mallrave të cilët gjenden në shtëpitë dhe në bizneset në katet e para. jithashtu prej dy ditësh moti i keq ka shkaktuar probleme me energjinë elektrike në qarkun e Shkodrës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close