fbpx
Lajme

Velipojë, bluzat e bardha shpëtojnë djalin 4-vjeç dhe nënën

Nënë e bir janë shpètuar mrèkullisht në plazhin e Velipojës pasi kishin mbetur në det dhe gjendja e tyre shëndetësore u paraqit krítike pas nxjerrjes së tyre.

Ka qenë ndërhyrja e shpejtë e bluzave te bardha që ka bërë sjelljen në jetë të nënës dhe fëmijës 4 vjeç. Falë ndërhyrjes së shpejtë dhe dhënies së ndihmës së parë nëna dhe fëmija janë dërguar në Spitalin e Shkodrës jashtë rrezikut për jetën.

Fëmija ka mbërritur në Qendrën Shëndetësore pa shenja jete por është sjellë në jetë nga stafi i bluzave të bardha. Me ngrohjen e temperaturave dhe frekuentimin e plazheve, rastet e incídenteve në det janë shtuar, ndërkohë që si çdo vit është vënë re mùngesa e ròjeve bregdetare.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button