Lajme

Vendimi, Bashkia Pukë i pari institucion që vendos kusht vaksinën ose tampon

Bashkia e Pukës bëhet institucioni i parë në vend që vendos kusht për administratën vaksinën ose tamponin. Kryebashkiaku i Pukës, Gjon Gjonaj ka marrë vendimin që  punonjësit e administratës të sjellin kartelën e vaksinimit.

Gjonaj thotë se kush nuk vaksinohet çdo javë duhet të sjellë rezultatet e tamponit.  Gjithashtu Bashkia Pukë ka marrë vendim për rikthimin e dezinfektimeve masive në qytet dhe institucione.  Shkak për këtë vendime është rritja e numrit të rasteve gjatë ditëve të fundit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close