Lajme

Vendoseni Kosovën në “Apple Maps”, peticioni mbledh 120 mije firma

Aktivistja Megi Cara ne nje interviste “skype” me emisionin “Dite e Re” tregon si e ndermori nismen per të nisur peticionin për të vendosur Kosovën në hartën e Apple Maps. Aktivistja tregon si e ndermori iniciativen qe u perkrah dhe nga kengetare te njohur shqiptare si Rita Ora, Dua Lipa, Era Istrefi. Deri tani jane mbledhur mbi 120 mije firma.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close