Lajme

VIDEO\ Aksident i rëndë në autostradën Fier-Vlorë, detaje

Aksident në autostraden Fier- Vlore. Si pasojë e përplasjes së 2 makinave kanë mbetur 4 të plagosur deri në këto momente. Menjëherë kanë ardhur në ndihmë 4 automjete ambulanca të cilët kanë bërë shoqërimin e personave të lënduar drejt spitalit rajonal të Vlorës . Po dyshohet se përlasja ka qënë e fortë dhe shpejtësia e lartë e automjeteve ndërkaq është bllokuar edhe korsia Fier Vlorë dhe po hetohet për shkaqet e aksidentit.

Dyshohet për një parakalim të gabuar të një prej automjeteve që po lëvizte në aksin Fier –Vlorë, dhe të humbjes së drejtimit nga personi që drejtonte automjetin .Blutë e Vlorës janë në vëndin e ngjarjes për të hetuar shkaqet e këtij aksidenti . Ndërkaq burime nga spitali Rajonal i Vlorës bëjnë me dije se deri në keto momente nuk ka asnjë v iktimë .

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close