Lajme

Aksidenti i rëndë në Fier-Vlorë, humb jetën një 18-vjeçar, detaje

Mësohet se në aksidentin e rëndë që ndodhi sot në autostradën Levan – Vlorë janë plagosur 4 persona. Po si pasojë e p lagëve të marra, njëri prej tyre, i moshës 18 vjeç, ka ndërruar jetë.

Edhe të p lagosurit janë të moshës 18-24 vjeç. Aksident ndodhi në autostradën Levan  – Vlorë dhe u  përfshinë dy automjete.

Makinat janë të tpit benz, me targa AA 183 BA targa dhe tjetra me targa AA 371 AF. Ndërkohë në vendgjraje kanë shkuar ambulanca edhe nga Fieri edhe nga Vlora.

Po dyshohet se p ërlasja ka qënë e fortë dhe shpejtësia e lartë e automjeteve ndërkaq është bllokuar edhe korsia Fier Vlorë dhe po hetohet për shkaqet e aksidentit.

Vlorë/Informacion paraprak Rreth ores 14:30, në autostradën Levan-Vlorë, në afërsi të mbikalimit në fshatin Bishan, një mjet tip “Benz” me drejtues shtetasin A.K., 40 vjeç, është perplasur me një tjetër mjetin tip “Benz”. Si pasojë e aksidentit, ka ndërruar jetë shtetasi E. T., 18 vjeç, dhe janë dëmtuar shtetasit K. D, Q, D, F. D dhe R. L, të cilët ndodhen në g jëndje të rëndë shëndetsore. Ndërsa drejtuesi i njerit prej mjeteve shtetasi A. K, është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Vlorë, për veprime të mëtejshme. Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close