Lajme

Video/ Arratisje si në filma, 44-vjeçari largohet nga salla

Një person i dë nuar në Ohio u përpoq të ikë nga seanca e tij e d ënimit duke u h edhur nga ballkoni jashtë sallës së gjyqit, treguan pamjet e sigurisë.

Videoja nga kamerat e sigurisë në Gjykatën e Përbashkët të Franklin në Columbus tregon Donald Mullins, 44 vjeç, duke u hedhur nga ballkoni.

Mullins kaloi sipër xhamit të ballkonit duke u hedhur nga kati i gjashtë në të pestin, njoftoi WCMH. Një grua më pas filmoi pasojat, duke treguar një dysheme të përgjakur ku Mullins u rrëzua. Si pasojë, Mullins theu këmbën. Policët arritën ta kapnin para se të largohej. Ai u dërgua në Qendrën Mjekësore Grant për trajtim pas arratisjes së tij të dështuar.

Për çfarë akuzohet Mullins Mullins ishte a kuzuar për g rabitje. Gjykatësi Mark Serrott dënoi Mullins me katër deri në gjashtë vjet b urg. 44-vjeçari kërkoi kohë për të operuar çështje të paspecifikuara mjekësore para b urgosjes së tij, por gjykatësi e kishte refuzuar kërkesën e tij, duke bërë që Mullins të ikte.

Mullins ishte a kuzuar pas një de noncimi se ai kishte s ulmuar një 82-vjeçar dhe kishte vjedhur midis $ 400-500 nga xhepi i burrit. Sipas raporteve, ADN nga një ëmbëlsirë e lënë në vendin e ngjarjes e lidhi Mullins me k rimin.

Mullins u deklarua fajtor për akuzën e grabitjes në mënyrë që Zyra e Prokurorit të Qarkut Franklin të heqë akuzat për vjedhje të rëndë, njoftoi Newsweek . Mullins tani do të përballet me një akuzë shtesë për arratisjen nga salla e gjyqit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: