Lajme

Arrestohen 5 shoferë në Durrës, shkelën rregullat e qarkullimit! Pezullohen 58 leje drejtimi

5 drejtues mjetesh janë arrestuar nga policia e Durrësit për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugore, ndërsa janë hequr 58 lejë drejtimi, përgjatë kontrollit të një jave.

Shërbimet e Policisë Rrugore kanë vendosur 1438 masa administrative, për shkeljet si më poshtë:

• 237 masa administrative, për parakalim të gabuar;

• 50 masa administrative, për përdorim të aparatit celular gjatë drejtimit të mjetit;

• 104 masa administrative, për mospërdorim të rripit të sigurimit;

• 508 masa administrative, për qarkullim me shpejtësi mbi normën e lejuar;

• 186 masa administrative, për ndalim/pushim të mjetit në kundërshtim me sinjalistikën rrugore;

• 15 masa administrative, për mungesë të siguracionit të mjetit;

• 24 masa administrative, për mosvendosje të kaskës mbrojtëse, si dhe

• 314 masa administrative, për shkelje të rregullave të tjera të Kodit Rrugor.

Policia Rrugore e Durrësit falënderon drejtuesit e mjeteve dhe këmbësorët që respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor, si dhe fton të gjithë qytetarët që të denoncojnë në numrin pa pagesë 112 dhe në Komisariatin Dixhital, çdo rast të shkeljeve të rregullave të qarkullimit rrugor, duke u garantuar reagim të shpejtë dhe të paanshëm.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close