Lajme

VIDEO\ Athinë, aksident hekurudhor, 1 humbje jete, 2 të plagosur

Një aksident hekurudhor në Athinë ka shkaktuar 1 të vdekur dhe 2 të plagosur mëngjesin e kësaj të marte. Sipas mediave greke, një makineri e specializuar për të pastruar linjat elektrike të hekurudhës, doli nga kontrolli dhe u përplas rreth orës 05:00 të mëngjesit të sotëm.

Si pasojë e përplasjes, humbi jetën një punëtor 41-vjeçar dhe dy të tjerë u plagosën. Të tre punonjësit u transportuan në spital por njëri prej tyre nuk mundi t’ia dilte.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: