Lajme

VIDEO\ Boom pushuesish në Resortin “EMIRAL” më i frenkuetuari në zonën e plazhit të Vjetër

Boom pushuesish në bregdetin “EMIRAL” më i frenkuetuari në zonën e plazhit të Vjetër, Temperaturat e larta kane bere qe dhe kjo fundjave te shenoje nje boom pushesish ne bregdet . Pushues te shumte nga Tirana , Kosova , Mali i zi kane pushtuar plazhet.

Ajo cka vihet re esht zona e plazhit te vjeter nje zone teper e frekuentuar nga shume turiste por edhe e pershtatshme per femijet .

Per me teper ne kete zone nuk mungon as prezenca e rojes bregdetare . Per menaxherin e ketij plazhi Ermal Kreshpa numri i pushuesve mbetet i larte kryesisht gjate fundjaves.

Ai u shpreh se dhomat e hoteleve jane te pronotuara te gjitha jo vetem per kete periudhe por edhe per muajin gusht kane nisur rezervimet .

Vlora eshte nje nder qytetet qe ka gjithmone cfare tju ofroje pushuesve . Gjatesia e vijes bregdetare , bukuria e bregdetit , ushqimi jane mundesi per te shfrytzuar jo vetem plazhet por edhe jeten e mbremjes ne Vlore . Eshte vendi i duhur per te kaluar pushimet jane shprehur vizitoret .

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: