Lajme

Video\ Bregdeti i Vlorës, këto ditë të fund korrikut është populluar nga turistë të huaj por edhe vlonjatët

Bregdeti i Vlorës, këto ditë të fund korrikut është populluar nga turistë të huaj por edhe vlonjatët që zgjedhin të pushojnë në bregdet jo vetëm në fundjavë por edhe gjatë ditëve të javës.

Vlora mbetet një nga destinacionet më të kërkuara jo vetëm nga pushesit ditor por vecanërisht për ata që duan të pushojnë shumë ditë në Vlorë, dhe të frekuentojnë detin. Ata vlerësojne bukurinë e plazheve, ushqimin si dhe atmosferën miqësore. Shumë prej tyre të ardhur nga vendet e tjera pohojnë se cdo vit zgjedhin Vlorën për të kaluar pushimet . E Ndërsa disa prej vlonjatëve thonë për turistët e huaj të vinë në Vlorë, pasi Vlora ofron të gjitha kushtet për ti kënaqur turistët. Pandemia e covid-19 e ka prekur ndjeshëm sektorin turistik por qyteti I Vlorës vijon të mbetet në preferencat e pushuesve edhe për këtë sezon.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: