Lajme

Video/Çfarë tha në polici pronari i Benz-it të djegur në Durrës

Të tjera detaje zbulohen pas djegies së dy makinave tip Benz mbrëmjen e klauar në Durrësit.

Ngjarja ka në afërsi të kryqëzimit të rrugës së stadiumit ‘Niko Dovana’, ndërsa dy mjetet që janë djegur janë me targa AA 432 PL dhe AA 581 JJ.

Mësohet se bjektiv ka qenë mjeti me targa AA 432 PL, ndërsa makina tjetër ka marrë flakë pasi ishte afër.

Pronari i mjetit me targa AA 432 PL punon si projektues në një firmë private në Durrës dhe ka deklaruar gjatë dëshmisë së tij në polici se nuk ka konflikte me askënd.

Policia nuk përjashton pistën se makinat mund të jenë djegur nga persona të pa përgjegjshëm pa ndonjë arsye konkrete.

Po këqyren kamerat e sigurisë së bizneseve pranë për të identifikuar autorët e ngjarjes si dhe zbardhjen e plotë të shkaqeve.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close