Lajme

VIDEO/ Detaje tragjike nga aksidenti në Berat, djali ishte me vigon në dorë

Kanë dalë pamjet e aksidentit tragjik që është regjistruar këtë mesditë në Berat, ku një makinë ka përfunduar në lumë duke shënuar dy viktima.

Për pasojë kanë humbur nëna që drejtonte mjetin bashkë me djalin 6-vjeçar,  i mituri ka pasur vigon në dorë

Ishin banorët e zonës ata të cilët nxorën vajzën e mitur të gjallë duke thyer xhamin e makinës që ndodhej në lumë, por fatkeqësisht vogëlushja nuk ka mundur dot të mbijetojë.

Rreth 15 minuta më vonë, u nxor edhe nëna nga mjeti, edhe ajo nuk mundi të mbijetojë.

Grupi hetimor në vendngjarje po kryen veprimet për zbardhjen dhe shkaqet e aksidentit.

Njoftimi i policisë: Rreth orës 14:00, në rrugën urbane “Antipatrea”, pranë vendit të quajtur “Ura e re”, shtetasja K. Xh., duke drejtuar mjetin tip “Benz” ka humbur kontrollin dhe ka rënë në lumë.

Për pasojë kanë humbur jetën drejtuesja e mjetit dhe fëmija i saj rreth 6 vjeç. Grupi hetimor në vendngjarje po kryen veprimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close